Обережно: лептоспіроз !

Дата: 12.10.2017 16:33

Картинки по запросу обережно лептоспіроз Лептоспіроз - гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, що супроводжується гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, у ряді випадків — жовтяницею.

Джерелом інфекції є дикі гризуни (щури, миші), домашні (велика рогата худоба, свині, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють збудника в зовнішнє середовище з сечею.Зараження людей  відбувається під час купання у водоймі, на рибалці, косовиці, при вживанні інфікованих продуктів і води, а також при догляді за хворими тваринами. Вхідними воротами інфекції в організм людини є шкіра і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, травного каналу.

Основними симптомами захворювання на лептоспіроз є гострий початок хвороби, гарячка, біль у м'язах, особливо литкових, жовтяниця, геморагічні прояви (висип), симптоми ураження нирок, іноді менінгеальні ознаки, склерит, лейкоцитоз.

Лептоспіроз   виліковується   і  від людини до людини не передається!

Як    же    захистити    себе    від    лептоспірозу?  Лікарі  -  епідеміологи    дають    наступні    поради:

з настанням спекотних днів купатися слід тільки в спеціально відведених місцях;

• не пити сиру во­ду з відкритих водойм;
  • на польових робо­тах, риболовлі, під час догляду за хворою ху­добою необхідно до­тримуватися звичайних правил особистої гігієни;
  • продукти, воду зберігати в закритому виг­ляді, ретельно оберігати їх від гризунів;
  • вдягати гумові чоботи та рукавиці при роботі (полюванні, риболовлі) на заболоченій місцевості;
  • захищати своє житло та інші об'єкти від про­никнення до них гризунів.

Тож  бережіть  себе  -  краще  вчасно  звер­нутися до лікаря, адже  хвороба  ця  вкрай  небезпечна.  Ні  в  якому  разі  не   займайтеся   са­молікуванням !

Навчально-методичний   центр   цивільного  захисту та

безпеки  життєдіяльності  Вінницької   області