Фінансисти ОТГ вчилися звітувати про виконання місцевих бюджетів

Дата: 20.02.2020 12:13

19 лютого працівники фінансових підрозділів  виконавчих органів ОТГ Вінниччини  відвідали навчальний захід, який організували  фахівці регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою». Цього разу зустріч була присвячена вивченню  особливостей підготовки та публічного представлення звіту  про виконання бюджету ОТГ за 2019 рік, а також ознайомленню із практичними аспектами здійснення оцінки ефективності бюджетних програм. Спікером семінару виступила радниця з муніципальних фінансів та управління Вінницького  регіонального офісу Програми Інна Святна. У семінарі взяла участь начальник відділу фінансів, бухгалтерського обліку та звітності Жданівської сільської ради Інна Бонсевич. Під час семінару  фінансисти ОТГ області  отримали навички підготовки інформації про виконання  бюджетних показників у зрозумілій для жителів  громад формі, а також обговорили відмінності між  моніторингом  і оцінкою ефективності бюджених програм та їх значення  для стратегічного планування  розвитку територій. Окремим кейсом навчальної зустрічі стала практична вправа у форматі роботи у міні-групах,  під час якої учасники  навчились працювати із паспортами бюджетних програм, проводити оцінку, інтерпретувати її результати, а також  користуватись результатами оцінки для прийняття управлінських рішень.