Бережись ентеровірусних інфекцій !

Дата: 06.09.2019 11:52

Фото без описуЕнтеровірусні інфекції належать до кишкової групи інфекційВіруси залишаються стійкими в навколишньому середовищі:  каналізаційних водах, фекаліях вони зберігають свою життєдіяльність при температурі  +4 С протягом кількох місяців, при температурі +50-55 С – 30 хвилин. Кип’ятіння  знешкоджує віруси за декілька секунд.   Лише людина хворіє на ентеровірусні інфекції.  Переважна кількість з тих, хто хворіє, -  діти та особи молодого віку. Найчастіше зараження  відбувається при вживанні людиною в їжу забруднених вірусами овочів, фруктів та питної води.Захворювання відбуваються переважно влітку та восени. Більшість випадків протікає або як простудоподібні захворювання, або взагалі без клінічних проявів...

Основними ознаками захворювання є: підвищення температури тіла, слабкість, головний біль, нудота, пронос, почервоніння шкіри обличчя та шиї, висипання.

Захворювання передається: через хворих та бактеріоносіїв, в яких ознаки хвороби відсутні.

Щоб не захворіти ентеровірусну інфекцію, треба:

• пити тільки кип’ячену або бутильовану воду
  • не пити воду з неперевірених джерел, використовувати  індивідуальні одноразові стаканчики
  • мити руки з милом перед кожним прийомом їжі, після відвідування вбиральні,  після повернення з вулиці
  • овочі та фрукти перед вживанням ретельно мити з наступним ополіскуванням окропом
  • при кашлі та чханні  прикривати ніс і рот одноразовими серветками, які слід викидати в сміттєву урну
  • користуватися індивідуальним посудом
  • не купатися в непроточних водоймах, місцях несанкціонованих пляжів
  • не ковтати воду під час купання

Шановні громадяни, пам’ятайте!

Якщо   захворювання не вдалося уникнути,   займатися самолікуванням не варто! При перших  проявах  інфекційного захворювання  слід  негайно звернутися за медичною допомогою в лікувально- профілактичний заклад. Від дотримання Вами вище зазначених правил залежить Ваше здоровя і життя !

Навчально- методичний  центр  цивільного  захисту  та  безпеки  життєдіяльності   Вінницької  області  спільно  з  Центром  безпеки  громадян  Жданівської  сільської  ради