Нині на Вінниччині об’єдналися 33 громади, а загалом планується створити 108 ОТГ

Дата: 24.11.2017 08:59

Картинки по запросу ДецентралізаціяВідповідно до перспективного плану Вінниччини заплановано створити 108 ОТГ. Нині ж 33 громади уже об`єдналися. «Процедура децентралізації – це глобальні та стратегічні рішення, спрямовані на те, щоб відійти від звинувачень, які закидалися з боку країни –агресора, нібито  Уряд України централізує владу.  Було прийнято  рішення про добровільне об`єднання громад. Це дуже непростий крок, але рішучий...

Якщо на Вінниччині об`єднаються 70-75 громад, то ті, хто ще  вагається об`єднуватися -  раджу поспішити, адже Верховна Рада може поміняти форму та стратегію добровільного об`єднання і  приєднання громад відбуватиметься уже до існуючих ОТГ» - наголошує голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій. За його словами, зараз ми маємо класичну європейську  модель формування місцевих бюджетів. Вона  є локомотивом багатьох позитивних процесів, які відбуваються на базовому рівні.   «Органи місцевого самоврядування наділені владними повноваженнями, і,  в першу чергу, це стосується розвитку територіальних громад. Процес об`єднання – це дуже потужний каталізатор, адже  ініціатива - в руках креативних людей, які прагнуть покращити життя односельчан. Відповідно  внесених змін до бюджетного кодексу, в рамках бюджетної децентралізації, місцева влада може планувати видатки на найближчі 3-5 років. Вони ж чітко бачать стабільні джерела формування своїх доходів. Це докорінна різниця від старої системи», - підсумував Валерій Коровій.

vin.gov.ua